SING SING... PRZERWA Z MUZYKĄ

Podczas przewy można się świetnie bawić i nieźle zmęczyć. Podczas śpiewania angielskich piosenek nie dość,że się świetnie bawimy, ruszamy to w dodatku nadal się uczymy :)

Czytaj więcej!

BARWY CIEPŁE I ZIMNE

Jedną z najbardziej ulubionych edukacji w szkole, jest dla dzieci edukacja plastyczna. Podczas zajęć teoretycznych, wysłuchaliśmy informacji o znanych polskich malarzach, by potem praktycznie sami zmierzyć się ze sztuką malarską. Przy muzyce relaksacyjnej, powstawały nowe dzieła sztuki.

Czytaj więcej!

FESTIWAL PIOSENKI WIOSENNEJ

Ponieważ wiosna już do nas zawitała, dzieci z klas I-III postanowiły poprzez piosenki zatrzymać ją na dłużej. Wraz z zaproszonymi gośćmi z przedszkola na holu I piętra rozbrzmiewały wiosenne piosenki.

Czytaj więcej!

Wiem, co jem! Healthy News SP2.

To jak ważne są witaminy wie każdy. Jedzenie owoców i warzyw może nam przynieść wiele dobrego. Na języku angielskim klasa 2b przygotowała gazetkę , która promowała zdrowy styl życia i odżywiania się.

Czytaj więcej!

Przepis na kawę w Filharmonii 2b

Dźwiękowy przepis na Apfelstrudel z kawą po wiedeńsku- to kolejny tytuł audycji muzycznej, na którą 2b wybrała się do Filharmonii Pomorskiej.
Jedni jadą do Wiednia na aromatyczną kawę i apfelstrudel z sosem wanilinowym… to podróż kulinarna, ciesząca podniebienie. My wybraliśmy się by posłuchać muzyki austriackich kompozytorów. Tę podróż z pewnością nazwalibyśmy muzyczną…i była to dźwiękowa uczta ze szczyptą szaleństwa, dodatkiem ekstrawagancji, idealnie doprawiona przez mistrza Mozarta czy familię Straussów. W jednej i drugiej wyprawie chodzi o staranne wykonanie, „dobry smak” w przygotowaniu i zastosowanie najlepszego przepisu.

Czytaj więcej!