Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W roku szkolnym 2023 / 2024 nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025. Jest to kolejna edycja wieloletniego programu rządowego, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek.

Program jest realizowany w ramach Priorytetu 3.2 czyli : „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych
i pedagogicznych”.

Dzięki pozyskanym środkom zostały zakupione nowości wydawnicze, które uatrakcyjniły księgozbiór np. „Detektyw Pozytywka”, „Cukierku, Ty łobuzie”, „ Nowe przygody dziesięciu skarpetek”, książki z serii „Zaopiekuj się    mną”, „Mikołajek, jestem najlepszy!”, „Kocia szajka i klątwa starego kina”, „Antykwariat dobrych życzeń”, „Zwiadowcy”, „Rodzina Monet”.  Dofinanasowanie pomoże również w realizacji działań promujących czytelnictwo oraz pozwoli na zakup nowych elementów wyposażenia do biblioteki.

Całkowita wartość projektu : 15 000 zł.

Kwota dofinanasowania z dotacji celowej państwa : 12 000