2b w Muzeum Oświaty

Klasa 2b dzięki Muzeum Oświaty przeniosła się choć na chwilę do czasów szkolnych pradziadków. Lekcja muzealna „Szkoła sprzed lat” zaznajomiła uczniów z realiami szkolnictwa na przełomie XIX i XX wieku. Drugoklasiści mieli okazję zobaczyć kodeks higieniczny, oryginalne świadectwa szkolne, ławki, tablicę, przybory szkolne, podręczniki z tamtego okresu oraz spróbować swoich sił w pisaniu stalówką maczaną w kałamarzu z atramentem. Odnaleźliśmy także tarczę naszej szkoły! Dzieci miały możliwość doświadczyć „środków wychowawczych” w dawnej szkole, co okazało się największą atrakcją. Lekcje 75minutowe mniej przypadły do gustu. Wszyscy natomiast docenili po lekcji posiadanie toalety i bieżącej wody w sowiej szkole. Nasi dziadkowie mieli prawdziwą "szkołę życia".