Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy na torze regatowym Brdyujście

W sobotę 14 maja 2022 odbyły się Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy na torze regatowym Brdyujście. Były to pierwsze w tym sezonie zawody o medale. W regatach wzięło udział ponad 300 zawodników z 20 klubów. Nasi uczniowie z klas sportowych startowali w barwach WTS Astorii Bydgoszcz. Po raz kolejny pokazali, że systematyczne treningi dają efekty. Startowali na dystansach 500, 1000 oraz 2000 metrów. Zdobyli trzy medale, jeden złoty oraz dwa brązowe. Poniżej wyniki poszczególnych konkurencji:

Czytaj więcej!

Mistrzostwa Polski Poznań

W weekend 24-25 lipca na poznańskiej Malcie odbyły się 20. Mistrzostwa Polski Młodzików w kajakarstwie klasycznym. Nasi uczniowie zdobyli cztery medale: dwa złote, srebrny i brązowy.
Dawno nie było tylu emocji podczas startów naszych zawodników. Praktycznie każdy finał z udziałem naszych kończył się miejscem w czołówce. Głośny doping kibiców na ostatnich metrach niósł naszych po wysokie lokaty. Tego się nie da opisać, to trzeba było zobaczyć! Najpierw dwójka kanadyjkarzy Krystian Żurawski i Alan Szymański obronili tytuł z ubiegłego roku. Kolejne miejsce na podium zdobyły kanadyjkarki, które dopłynęły na drugiej pozycji. Następnie tytuł Mistrzów Polski zdobyła czwórka kanadyjkarzy. W jej składzie był Krystian Żurawski, którzy zdecydowanie wygrali swój wyścig nie dając szans rywalom. Ostatni brązowy medal zdobyli Mateusz Kubiak i Artur Tomaszczyk w dwójce kanadyjce.
Wszystkie miejsca jakie udało się wywalczyć naszym uczniom z SP2:

Czytaj więcej!

Krystian Mistrzem Polski!

W dniach 12-13.06.2021 odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Wolsztynie. Czwórka naszych uczniów z klas sportowych wzięła w nich udział. Świetnie spisał się Krystian Żurawski, który wraz z klubowym kolegą Alanem Szymańskim byli bezkonkurencyjni i wygrali wyścig dwójek kanadyjek na dystansie 5km. Bardzo dobrze popłynęli także Maksymilian Jakoby i Michał Forma zajmując szóstą lokatę. Radosław Olejnik w kajakowej dwójce niestety nie ukończył wyścigu. Sama możliwość startu na zawodach tej rangi to wielkie wyróżnienie.
Gratulacje i wielkie brawa dla naszych dzielnych kajakarzy!

Czytaj więcej!

Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy na torze regatowym Brdyujście. Nasze sukcesy!

W sobotę 1 maja 2021 odbyły się Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy na torze regatowym Brdyujście. Były to pierwsze w tym sezonie zawody o medale. W regatach wzięło udział ponad 300 zawodników z 20 klubów. Nasi uczniowie z klas sportowych startowali w barwach WTS Astorii Bydgoszcz. Po raz kolejny pokazali, że systematyczne treningi dają efekty. Startowali na wymagającym dystansie 2000 metrów. Zdobyli trzy medale, jeden złoty oraz dwa brązowe. Poniżej wyniki poszczególnych konkurencji:

Czytaj więcej!

Kanadyjkarz z medalem Mistrzostw Polski!

W Wolsztynie 18-19 maja odbyły się XXXV Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Nasi uczniowie klas sportowych kolejny raz pokazali, że trzeba się z nimi liczyć.

Czytaj więcej!

Kajakarze rozpoczęli sezon 2019

W piątek 3 maja odbyły się Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy o Puchar Prezydenta w kajakarstwie klasycznym. W regatach wzięło udział blisko 200 zawodników z kilku województw.

Czytaj więcej!

Bydgoska Liga Badmintona

9 maja 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale Bydgoskiej Ligi Badmintona.

Czytaj więcej!

Wiosenny Turniej Siatkówki

Dnia 4 kwietnia odbył się w naszej szkole kolejny turniej siatkówki, tym razem Wiosenny Turniej Siatkówki.

Czytaj więcej!

Drużynowe Biegi Przełajowe

Dnia 3 kwietnia dziewczęta z klas VIII i III gimnazjum zdobyły V miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych w Bydgoszczy.

Czytaj więcej!

Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych

W sobotę 6 kwietnia uczniowie naszej szkoły zrzeszeni w Uczniowskim Klubie Sportowym „Śródmieście” zostali zaproszeni przez organizatora Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Unihokeja - „Finał B” do rozegrania meczu pokazowego z lokalną drużyna dzieci Toruńskiej Ligi Unihokeja Kala-Izolacja.

Czytaj więcej!