2b zapoznana z pracą strażaka...

Podczas wycieczki przedmiotowej do jednej z czterech bydgoskich jednostek ratowniczo-gaśniczych z siedzibą przy ul. Pomorskiej 16, uczniowie odwiedzili salę edukacyjną „Ognik”. Zrealizowaliśmy tam  praktyczne zajęcia, których celem było przypominanie o zasadach bezpieczeństwa pożarowego w mieszkaniach. Dzieci zobaczyły jak działają czujki dymu, jak skutecznie wezwać służby ratownicze lub udzielić pierwszej pomocy. Poznały też ubrania strażackie, a także dokładnie zapoznały się z wyposażeniem samochodu pożarniczego. Zajęcia w ognikach są prowadzone przez strażaków instruktorów. Strażacy wytłumaczyli również dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Pozdrawiamy Strażaka Kubę!