6a Rowerem przez Bydgoszcz

W piątek 14 września uczniowie z klasy 6a wyruszyli na rowerowa wycieczkę po bydgoskich ścieżkach rowerowych w kierunku zespołu pałacowo-parkowego w Ostromecku. W drodze do celu, oddali cześć i zapalili znicz pod pomnikiem pomordowanych nauczycieli przy ulicy Artyleryjskiej w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Dużą atrakcją był przejazd przez Wisłę mostem fordońskim im. Rudolfa Modrzejewskiego. Warto tu nadmienić, iż dla większości uczniów przejazd ten był całkiem nowym doznaniem. Po dotarciu do celu uczniowie zapoznali się z historią pałacu, a następnie przespacerowali się alejkami pięknego kompleksu parkowego w Ostromecku. W drodze powrotnej dzielnie walczyliśmy ze zmęczeniem, ale z naszych twarzy nie znikał uśmiech.

Uczniowie klasy 6a przesyłają duże podziękowania Kacprowi i Panu Bogdanowi za zorganizowanie i przeprowadzenie pasjonującej wycieczki rowerowej. A wychowawca klasy bardzo dziękuje Pani Aleksandrze i Anicie oraz Panom Przemkowi i Waldemarowi za pomoc w opiece nad uczniami w trakcie wycieczki.