II edycja szkolnego konkursu z zakresu edukacji zdrowotnej "Dbajmy o zdrowie"

Szkolny konkurs z zakresu edukacji zdrowotnej

"Dbajmy o zdrowie"

* Cele konkursu:
- wdrażanie do dbałości o zdrowie;
- kształtowanie nawyków higienicznych;
- utrwalenie zasad zdrowego stylu życia.

* Organizator konkursu:

- V. Romanowska

- K. Kaczmarek

* Uczestnicy:
Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Mickiewicza z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy

* Tematyka konkursu:
- zasady racjonalnego odżywiania;
- higiena osobista i jej wpływ na zdrowie;
- zapobieganie chorobom (nazwy specjalizacji lekarzy);
- przestrzeganie zdrowego stylu życia (ubiór, odpoczynek, profilaktyka),

- udzielanie pierwszej pomocy.

* Regulamin konkursu:
Uczestnicy zgłaszają chęć udziału w konkursie organizatorom do 14.10.2022r. Podpisana zgoda rodzica na udział w konkursie jest warunkiem uczestnictwa w nim. Konkurs będzie podzielony na dwa etapy. Pierwszy przeprowadzony zostanie w formie testu z pytaniami zamkniętymi. Drugi etap – praktyczny polegać będzie na samodzielnym wykonaniu 3 zdrowych i odżywczych kanapek. Produkty oraz narzędzia do wykonania kanapek uczestnicy przygotowują samodzielnie. Jury oceniać będzie estetykę wykonania, pomysłowość oraz znajomość i wykorzystanie zdrowych produktów. Etap trzeci polegać będzie na rozpoznawaniu smaków warzyw i owoców.

Punkty przyznawane będą za rozwiązany test, wykonane kanapki i prawidłowe rozpoznanie smaku warzyw i owoców.

W sytuacji, gdy zawodnicy zdobędą taką samą ilość punktów przewidziana jest dogrywka w postaci pytań losowych.

* Termin i miejsce konkursu:

21.10.2022r. godz. 8.00, stołówka szkolna.

Zapraszamy serdecznie!