Informacja dla rodziców

Szanowni Państwo,
zwracamy się do Państwa z prośbą o systematyczne sprawdzanie wiadomości przekazywanych przez e - dziennik. Ponadto informujemy, że uruchamiamy kolejny kanał komunikacyjny - na stronie szkoły powstała nowa zakładka "Nauka on - line", w której umieszczane będą zadania do samodzielnej pracy uczniów.

Obecny czas jest wyjątkowy dla nas wszystkich. Wykorzystajmy go na kształtowanie u dzieci postawy odpowiedzialności za własną naukę, samodyscypliny i samodzielności. Nie wyręczajmy, ale wspierajmy. Zachęcamy Państwa do spokojnych, rzeczowych rozmów z dziećmi, by nie wzbudzać w nich niepokoju. Teraz, znacznie bardziej niż dotychczas, dzieci potrzebują jasno ustalonych zasad. Może warto podpisać z nimi rodzinne kontrakty, by uświadomili sobie, jakie stoją przed nimi zadania, może warto rozpisać na kartce plan działań na poszczególne dni, może warto wspólnie ustalić konsekwencje za niewywiązanie się z ustaleń itp.

Prosimy także pamiętać o celu zawieszenia zajęć: ograniczeniu kontaktów do niezbędnego minimum. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Wszyscy przyłączmy się do akcji "Zostań w domu". Znajdźcie Państwo czas nie tylko na nadzorowanie domowej nauki dzieci, ale także na wspólną aktywność i zabawę. Gra planszowa zawsze łączyła pokolenia. Sięgnijcie po nią. Spędźcie miło czas. Zadbajcie o relacje. Budujcie w domach atmosferę spokoju.

Wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiałość.

Z nadzieją, że razem przez te trudne dni przebrniemy, w imieniu całego grona pedagogicznego
z życzeniami zdrowia dla Państwa i Waszych Rodzin

Agata Dopke