Informacje o strajku nauczycieli

AKTUALIZACJA z dnia 23 kwietnia 2019r.

Szanowni Państwo,

z informacji uzyskanych od komitetu strajkowego wynika, że protest nauczycieli będzie kontynuowany.

Uczniom, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki we własnym zakresie, szkoła w miarę możliwości zorganizuje zajęcia świetlicowe w godzinach zajęć lekcyjnych dziecka.

Obiad w dniach 24-26.04.2019r. wydawany będzie w godzinach 12:00-13:30.

Agata Dopke - dyrektor szkoły

AKTUALIZACJA z dnia 11 kwietnia 2019r.

Szanowni Rodzice,

przypominamy, że dni 12,15,16,17 kwietnia 2019 r. zostały we wrześniu 2018 r. ogłoszone jako dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Z uwagi na wyjątkową sytuację (akcja strajkowa) w tych dniach szkoła nie zapewni też zajęć opiekuńczych w świetlicy.

Obiad nie będzie wydawany.

Dziękuję za słowa wsparcia i Państwa wyrozumiałość.

Agata Dopke - dyrektor szkoły

AKTUALIZACJA z dnia 10 kwietnia 2019r.

Szanowni Rodzice,

z informacji uzyskanych od nauczycieli wynika, że protest kontynuowany będzie w dniu jutrzejszym (czwartek 11.04).

Obiad w czasie strajku wydawany będzie w godzinach 12:00-13:30.

W przypadku rezygnacji z obiadu, prosimy o zgłoszenie tego faktu intendentce  lub w sekreteriacie szkoły.

Agata Dopke - dyrektor szkoły

AKTUALIZACJA z dnia 9 kwietnia 2019r.

Szanowni Rodzice,

z informacji uzyskanych od nauczycieli wynika, że protest kontynuowany będzie w dniu jutrzejszym (środa 10.04).

Agata Dopke - dyrektor szkoły

AKTUALIZACJA z dnia 9 kwietnia 2019r.

Drodzy Gimnazjaliści, Szanowni Rodzice,

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami egzamin gimnazjalny odbędzie się w dniach 10, 11, 12 kwietnia 2019 r.

Zdający zobowiązani są stawić się w szkole o godz. 8. 15.

Drodzy Uczniowie, grono pedagogiczne trzyma za Was kciuki. Życzymy Wam powodzenia.

Wierzymy w Was!

AKTUALIZACJA z dnia 8 kwietnia 2019r.

Szanowni Rodzice,

z informacji uzyskanych od nauczycieli wynika, że protest kontynuowany będzie w dniu jutrzejszym (9.04).

Agata Dopke - dyrektor szkoły

AKTUALIZACJA z dnia 7 kwietnia 2019r.

Uprzejmie informuję, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adam Mickiewicza z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy przystąpiła do akcji strajkowej.

Obiad w dniu 8 kwietnia nie będzie wydawany.

Licząc na Państwa wyrozumiałość, zwracam się ponownie z prośbą o zapewnienie opieki dzieciom we własnym zakresie.

Szanowni Rodzice,

w związku z trwaniem sporu zbiorowego prowadzonego przez Oddział ZNP w Bydgoszczy  i Komisję Międzyzakładową WZZ „Solidarność – Oświata” w Bydgoszczy informuję, że jest wysoce prawdopodobne,że pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza z Oddziałami Sportowymi przystąpią 8 kwietnia (poniedziałek) do akcji strajkowej, co skutkować może brakiem możliwości zapewnienia wszystkim uczniom szkoły bezpieczeństwa.

Z informacji uzyskanej od komisji referendalnej wynika, że na 63 pracowników uprawnionych do głosowania 60 opowiedziało się za przeprowadzeniem akcji strajkowej, co stanowi 95 % biorących udział w głosowaniu.

Zwracam się do Państwa z prośbą o rozważenie możliwości zapewnienia dziecku opieki we własnym zakresie, szczególnie podczas pierwszych dni planowanego strajku.

Jednocześnie informuję, że na stronie Urzędu Miasta Bydgoszczy w zakładce Edukacja znajdziecie Państwo bieżące informacje dotyczące strajku.

W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą o zgłoszenie w sekretariacie szkoły do 5 kwietnia (piątek) do godz. 10.00 ewentualnej potrzeby zapewnienia przez szkołę opieki dla dziecka w godzinach zajęć lekcyjnych, a w przypadku dzieci uczęszczających do świetlicy, zajęć świetlicowych, co pozwoli zaplanować pracę w dniu 8 kwietnia, a jednocześnie oszacować, czy placówka będzie w stanie zapewnić  wszystkim zgłoszonym uczniom opiekę.

Ponadto informuję, że może dojść do zawieszenia zajęć opiekuńczych w sytuacji, gdy gotowości do pracy nie zgłosi wymagana liczba nauczycieli.

Zapewniam Państwa, że na bieżąco będziecie Państwo informowani o sytuacji strajkowej.

Agata Dopke – dyrektor szkoły