IV Międzyszkolny Konkursu 'Young Journalists 2021'

I. Cele i założenia konkursu:

Adresatem konkursu są uczniowie klas 6-8 szkół podstawowych w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim. Głównym celem konkursu jest rozwijanie umiejętności dziennikarskich, t.j. tworzenia pisemnej wypowiedzi w języku angielskim w połączeniu z oprawą graficzną tekstu. Zadaniem uczestników konkursu jest wcielenie się w rolę dziennikarzy gazetki o tytule 'Young Journalists' - napisanie artykułu w języku angielskim oraz wykonanie oprawy graficznej tego tekstu. Temat przewodni pracy tegorocznej edycji konkursu to'A House on Four Wheels'

Praca konkursowa będzie oceniana w trzech kategoriach: 1. treści 2. umiejętności językowych 3. oprawy wizualnej.

Artykuł powinien zawierać minimum 200 słów. Praca nie może przekroczyć dwóch stronformatu A4, zapisanych w formacie PDF lub DOC oraz podpisanych imieniem i nazwiskiem uczestnika.

II. Organizator konkursu:

Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

Al. Powstańców Wielkopolskich 63 85-090 Bydgoszcz

Komisja Konkursowa - nauczyciele języka angielskiego:

Magdalena Durczak-Ciempa, Agnieszka Matysiak, Iwona Krause, Inna Pawlak, Agnieszka Pior-Szklarska

III. Przebieg konkursu:

Konkurs jest jednoetapowy. Uczniowie wykonują prace indywidualnie, a ich opiekunowie-koordynatorzy konkursu wysyłają je wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia szkoły (Załącznik 1) na adres mailowy organizatora: durczak@zss.plw nieprzekraczalnym terminie do 15 marca b.r. Ilość uczniów biorących udział w konkursie nie jest ograniczona.

Po otrzymaniu i przeanalizowaniu prac konkursowych Komisja Konkursowa ogłasza wyniki, które zostaną podane do wiadomości publicznej na stronie internetowej szkoły oraz przesłane koordynatorom konkursu na wskazany przez nich adres mailowy nie później jak do dnia 31 marca b.r. Werdykt Komisji Konkursowej jest ostateczny. Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi (przekazanymi zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi reżimu sanitarnego).

IV. Zastrzeżenia Organizatora:

1. Nadesłane przez uczestników konkursu stają się własnością Zespołu Szkół Samochodowych. Mogą zostać opublikowane wyłącznie w mediach elektronicznych, których administratorem jest Zespół Szkół Samochodowych oraz podczas wystawy prac na terenie Szkoły.

2. Autor pracy konkursowej może pisemnie zastrzec publikowania jego danych osobowych na stronie internetowej Szkoły.