Kajakarze rozpoczęli sezon 2019

Opublikowano: 2019-05-20 09:09

W piątek 3 maja odbyły się Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy o Puchar Prezydenta w kajakarstwie klasycznym. W regatach wzięło udział blisko 200 zawodników z kilku województw. Nasi uczniowie z klas sportowych zrzeszeni w „WTS Astorii” Bydgoszcz mieli szansę sprawdzić swoją formę po przerwie zimowej. Sezon rozpoczęli bardzo dobrze, ponieważ do domu wrócili z workiem medali. W kajakowej jedynce juniorek młodszych na 500m Oliwia Troka zajęła drugie miejsce. Na dwukrotnie dłuższym dystansie była pierwsza, w dwójce na 1000m z klubową koleżanką Wiktorią Lasotą zdobyły złoty medal. W kategorii młodzików kanadyjkarz Bartosz Osiński zwyciężył w jedynce na 2000m, w dwójce z Szymonem Szubińskim nie mieli sobie równych, zdobywając pierwsze miejsce. Juniorzy młodsi w jedynkach kanadyjkach na 500m zdobyli dwa medale Mateusz Drzewiecki drugie miejsce, a Marcel Kondratowicz był trzeci. Na tym samym dystansie Mateusz i Marcel w dwójce na metę dopłynęli jako trzeci. W kanadyjce jedynce na 1000m Jakub Forc był na najniższym stopniu podium, a z kolegą klubowym Szymonem Romanowskim w osadzie zajęli drugie miejsce. Przy odrobinie szczęścia byłoby jeszcze więcej medali, ponieważ nasi uczniowie zajęli kilka czwartych pozycji: Jakub Forc, Michał Weselski i Tomasz Wiśniewski oraz dwukrotnie Julia Stosik. W punktacji klubowej „Astoria” zajęła bardzo dobre drugie miejsce. Zwodnicy przygotowują się teraz do Długodystansowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 18-19 maja w Wolsztynie. Życzymy połamania wioseł oraz kolejnych medali. Gratulacje!