Kanadyjkarz z medalem Mistrzostw Polski!

Opublikowano: 2019-05-29 10:01

W Wolsztynie 18-19 maja odbyły się XXXV Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Nasi uczniowie klas sportowych kolejny raz pokazali, że trzeba się z nimi liczyć. Zawody odbywały się na dystansach od 2 do 10km, w zależności od kategorii wiekowej. Trzeba wykazać się nie lada kondycją, aby móc nie tylko ukończyć wyścig, ale także ścigać się o jak najlepszą lokatę. Kajakarze z „Astorii” zdobyli 3 medale, 1 złoty oraz 2 brązowe. Jeden z nich zdobył uczeń naszej szkoły Jakub Forc, który wraz z klubowym kolegą Szymonem Romanowskim w wyścigu dwójek kanadyjek juniorów młodszych na 10km ukończyli swój wyścig na 3 miejscu. Warto podkreślić, że tuż za nimi na metę dopłynęli Mateusz Drzewiecki i Marcel Kondratowicz. W tej samej kategorii wiekowej, również w dwójkach tym razem kajakowych na 10km Julia Stosik z partnerką z osady Wiktorią Lasota były szóste. Oliwia Troka w kajakowej jedynce na 10km zajęła 5 miejsce, tracąc do podium zaledwie kilka sekund, co na tym dystansie jest to naprawdę niewiele. W tym samym wyścigu Weronika Meger była 12. Na 26 miejscu dopłynął Michał Weselski w kajakowej jedynce na 10km w juniorach młodszych. Startowali również nasi młodzicy, w k1 na 5km 9 miejsce zajęła Zofia Waldowska. Ten sam dystans do pokonania miał Bartosz Osiński, który swój wyścig kanadyjek jedynek ukończył jako czwarty. Był to jego bardzo udany debiut na zawodach tej rangi. Przy odrobinie szczęścia dorobek medali „Astorii” mógłby się powiększyć, ale taki jest sport. Zawodnicy z Mistrzostw Polski wrócili zadowoleni oraz zmotywowani do dalszej ciężkiej pracy, by na kolejnych zawodach stanąć na podium. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!