KONKURS - EVEREST DLA KAŻDEGO

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił 2022 Rokiem Wandy Rutkiewicz - polskiej alpinistki i himalaistki, jednej z najwybitniejszych osobowości ze środowiska wspinaczy w historii. Zdobywała najwyższe szczyty świata i pokazywała innym, że można mierzyć wysoko. Nawet tak wysoko, jak wznosi się szczyt K2. Sięgała szczytów, nie tylko tych rzeczywistych, ale też tych, które wcześniej były nieosiągalne. Choć była osobą niezwykle skromną, to do dziś stanowi wzorzec dla wielu z nas. Pokazała, że jeśli tylko się chce, można sięgnąć swoich marzeń. Uważała, że w górach człowiek jest wolny, spokojny i przeżywa w nich coś ważnego. W pewien sposób przekazywała nam wskazówki, jak żyć, w jaki sposób spełniać swoją pasję. Jej postać stała się dla nas inspiracją do stworzenia szkolnego projektu EVEREST DLA KAŻDEGO. Zachęcamy uczniów klas 4-8 do udziału w konkursach! Regulamin poniżej.

Pliki do pobrania: