Konkurs muzyczno-językowy “WONDERFUL WORLD

Po dwuletniej przerwie wracamy do tradycji. Większość z Was pamięta naszą cykliczną szkolna imprezę Festiwal Piosenki Angielskiej. Odbywała się ona zawsze w maju. Doczekała się aż 16 edycji.

W tym roku zapraszamy do udziału w imprezie o nieco zmienionej formule. W naszej szkole mamy sporo osób pochodzących z innych krajów i uczących się różnych języków. Dlatego postanowiliśmy rozszerzyć ofertę imprezy na wszystkie języki obce-angielski, niemiecki, rosyjski, ukraiński, bułgarski, turecki, hiszpański, koreański i wiele innych.

W tym roku nasz festiwal będzie miał formę konkursu online. Zadaniem uczestników konkursu będzie nagranie filmiku z wykonaniem piosenki w dowolnym języku obcym. Dopuszczalna jest wersja karaoke. Występ może być wzbogacony ciekawymi rekwizytami, układem tanecznym itp.

Ocenie podlegać będą:

1. Umiejętności wokalne

2. Poprawność językowa

3. Kreatywność i pomysłowość

Nagranie nie powinno być dłuższe niż 3 minuty.

Adresatem konkursu są uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 . Konkurs będzie rozstrzygany w dwóch grupach wiekowych. W zabawie można brać udział indywidualnie oraz w zespołach dwu i trzy osobowych.

Regulamin konkursu : Wonderful world

Adresatem konkursu są uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 naszej szkoły.

Konkurs będzie oceniany w dwóch kategoriach wiekowych.

Cele konkursu:

- integracja międzykulturowa uczniów

- kształtowanie postawy tolerancji i szacunku wobec innych kultur.

- rozwijanie zainteresowań kulturą innych narodowości.

- propagowanie nauki języków obcych.

- promowanie aktywności twórczej uczniów,

Zadaniem uczestników konkursu jest nagranie filmu z samodzielnym wykonaniem piosenki w dowolnym języku obcym.

Ocenie podlegać będą:

1. Umiejętności wokalne

2. Poprawność językowa

3. Kreatywność i pomysłowość

Nagranie nie powinno być dłuższe niż 3 minuty.

Ważne informacje:

Konkurs jest jednoetapowy. Nagrania przesyłamy do 27 maja 2021r. na adres mailowy: jolantaprekop@gmail.com

Po otrzymaniu i przeanalizowaniu prac konkursowych Komisja Konkursowa ogłosi wyniki, które zostaną opublikowane na stronie szkoły nie później niż 15 czerwca. Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni pamiątkowym dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi (przekazanymi zgodnie z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi reżimu sanitarnego).

Uwaga:

Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy. Prace nie będą publikowane w mediach elektronicznych.

Wszelkich informacji udzielają nauczyciele języków obcych.