Konkurs plastyczny „Maskotka olimpijska. Mały superbohater”

„Maskotka olimpijska. Mały superbohater”

Z okazji zbliżających się Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz Międzynarodowych Dni Sportu obchodzonych co roku w kwietniu, nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają uczniów SP nr2 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym  pt. „Maskotka olimpijska. Mały superbohater”.

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8.

2. Oceniany będzie w dwóch kategoriach wiekowych:

I: klasy IV-VI

II: klasy VII-VIII

3. Celem Konkursu jest:

a)   upowszechnianie idei olimpijskiej,

b)   zainteresowanie dzieci i młodzieży XXXII Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2021,

c)   promowanie aktywności sportowej i artystycznej w środowisku szkolnym.

4. Praca powinna spełniać poniższe warunki:

a)      praca musi przedstawiać maskotkę własnego pomysłu i wykonania symbolizującą Letnie Igrzyska Olimpijskie,

b)      prace mogą zostać wykonane z dowolnych materiałów,

c)      wymiar pracy- dowolny,

d) praca powinna zostać podpisana na kartce (przypiąć do maskotki) poprzez podanie: imienia i nazwiska oraz klasy.

5. Zdjęcie wykonanej maskotki wysyłamy na adres mailowy wf.sp2.bydgoszcz@gmail.com do dnia 30 kwietnia 2021r.

6. Komisja konkursowa dokona oceny prac. Prace zostaną ocenione wg następujących kryteriów:

a) zgodność pracy z tematyką konkursu,

b) oryginalne podejście do podjętej tematyki,

c) pomysłowość

d) samodzielność

7. W każdej z kategorii zostanie przyznane I, II, III miejsce

8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11.05.2021r.

9. Prace wyróżnione i nagrodzone zostaną opublikowane na stronie internetowej SP nr 2 oraz wszystkie prace zostaną zaprazentowane na wystawie w szkolnym holu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!