Konkurs plastyczny na plakat promujący XXXII Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Plakaty towarzyszące Igrzyskom, to olimpijska tradycja. Towarzyszą sportowym rozgrywkom od Igrzysk Olimpijskich 1912 r., w Sztokholmie. XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie zostaną rozegrane od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 r. w stolicy Japonii – Tokio. Z tej okazji nauczyciele wychowania fizycznego w SP nr2 zapraszają uczniów klas 4-8 do udziału w szkolnym Konkursie Plastycznym „Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio”.

1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8.

2. Oceniany będzie w dwóch kategoriach wiekowych:

I: klasy IV-VI

II: klasy VII-VIII

3. Celem Konkursu jest:

a)   upowszechnianie idei olimpijskiej,

b)   pogłębienie wiedzy o letnich igrzyskach olimpijskich,

c)   zainteresowanie dzieci i młodzieży XXXII Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2021,

d)   promowanie aktywności sportowej i artystycznej w środowisku szkolnym.

4. Zadaniem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej w formie plakatu o tematyce sportowej. Postawcie na kolory symbolizujące Japonię i jego mieszkańców. Można wykorzystać symbole olimpijskie, można też zdecydować się na abstrakcję.

5. Praca powinna spełniać poniższe warunki:

– format pracy A-3, A-4,

– preferowane techniki: wycinanka, rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane,

– zgłoszone prace powinny zawierać na odwrocie imię i nazwisko oraz klasę autora,

– w konkursie uczestniczą prace będące tylko i wyłącznie wynikiem samodzielnej twórczości ucznia.

6. Zdjęcie wykonanego plakatu wysyłamy na adres mailowy wf.sp2.bydgoszcz@gmail.com do dnia 30 kwietnia 2021r.

7. Komisja konkursowa dokona oceny prac. Prace zostaną ocenione wg następujących kryteriów:

– zgodność przekazu pracy z celem konkursu,

– walory estetyczne i artystyczne,

– pomysłowość i oryginalność pracy plastycznej.

8. W każdej z kategorii zostanie przyznane I, II, III miejsce

9. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11.05.2021r.

10. Prace wyróżnione i nagrodzone zostaną opublikowane na stronie internetowej SP nr 2 oraz wszystkie prace zostaną zaprazentowane na wystawie w szkolnym holu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!