List do Rodziców

Szanowni Rodzice,

informuję, że na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej
w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ograniczone zostaje funkcjonowanie szkoły do 10 kwietnia 2020.

Zgodnie z w/w rozporządzeniem zmianie ulega sposób i tryb realizacji zadań szkoły. Pracować będziemy z wykorzystaniem metod i technik na odległość dostosowanych do możliwości i warunków zarówno szkoły, jak i środowiska domowego uczniów. Na podstawie przepisów oświatowych od 25 marca 2020 nauczyciele realizować będą podstawę programową zgodnie z planem lekcji, oczywiście w ograniczonym zakresie, aby uczniowie byli równomiernie obciążeni zadaniami w poszczególne dni. Mamy świadomość tego, iż w wielu rodzinach jest kilkoro dzieci, a tylko jeden komputer, z którego korzysta też zdalnie pracujący rodzic.

Nadal podstawowym kanałem komunikacji jest e – dziennik. W dniach 26 – 27 marca (czwartek i piątek) udostępnimy dzieciom na stronie internetowej szkoły w zakładce „SZKOŁA on-line po 25.03” linki do „tablic” dedykowanych poszczególnym klasom, na których zamieszczone będą zadania do realizacji.

Zgodnie z ustalonym przez nauczyciela sposobem prace wykonywane przez ucznia odsyłane drogą elektroniczną będą podlegały ocenianiu.

Z uwagi na fakt, że nie wszyscy uczniowie mają stały dostęp do Internetu, nauczyciele mogą też kontaktować się z dziećmi, wykorzystując inne komunikatory, tak jak robili to dotychczas.

Wkrótce na stronie szkoły udostępnione zostaną terminy konsultacji z nauczycielem, a przez e–dziennik prześlemy sposoby monitorowania postępów uczniów (aneks do Wewnątrzszkolnych Zasad Oceniania).

Kolejny raz zwracam się do Państwa z apelem: Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Wszyscy przyłączamy się do akcji „Zostań w domu”.

Ponadto informuję, że wszystkie obiekty szkoły (boisko, plac zabaw) są zamknięte.

W każdej sprawie możecie Państwo kontaktować się ze szkołą przez e–dziennik lub przez pocztę: sp02@edu.bydgoszcz.pl

Liczymy na Państwa cierpliwość i wyrozumiałość. Tylko razem przejdziemy przez te trudne dni.

Agata Dopke

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza z Oddziałami Sportowymi