List do Rodziców

Bydgoszcz, 20 maja 2020 r.

Szanowni Państwo!

Zajęcia świetlicowe w szkołach będą odbywały się w zaostrzonym reżimie sanitarnym w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nadal obowiązują rekomendacje Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o pozostawieniu dzieci w domu i zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z Ministrów z 14.05.2020r w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19 mają Państwo możliwość w dalszym ciągu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego z tytułu opieki nad dzieckiem do lat 8.

Otwarcie szkoły w zakresie zajęć świetlicowych nie oznacza całkowitego powrotu do stanu przed pandemią i tym samym pełnego funkcjonowania naszej placówki, to realna pomoc rodzicom, którzy nie mają możliwości zapewnienia opieki swojemu dziecku z powodów konieczności podjęcia stacjonarnej pracy.

Zwracamy szczególną uwagę na obowiązujące obostrzenia sanitarne w szkole. Nowa sytuacja organizacyjna placówki, w ograniczonych warunkach lokalowych, nie gwarantuje pobytu dziecka w swojej klasie, pod opieką swoich nauczycieli, ani w swojej sali.

Szkoła jest w trakcie opracowywania szczegółowych procedur pobytu dzieci na terenie szkoły.

Jeśli nie macie Państwo możliwości zapewnienia opieki swojemu dziecku w domu ze względu na konieczność powrotu do pracy prosimy o wypełnienie wniosku zamieszczonego na stronie szkoły w zakładce „Zajęcia opiekuńcze” i odesłanie jego skanu lub zdjęcia na adres mailowy placówki: sp02@edu.bydgoszcz.pl. Wniosek można też złożyć osobiście w sekretariacie szkoły. Proszę pamiętać o zasadzie dystansowania się przed budynkiem szkoły.

Na Państwa odpowiedzi czekamy do dnia 21.05.2020r. do godz. 9:00.

Ostateczna decyzja o uruchomieniu zajęć zostanie podjęta po zebraniu deklaracji od Państwa, uzyskaniu opinii Państwowej Inspekcji Sanitarnej, iż placówka spełnia wytyczne epidemiologiczne GIS oraz możliwości kadrowych do zapewnienia opieki nad dziećmi.

O terminie wznowienia działalności szkoły w zakresie organizacji zajęć opiekuńczo - wychowawczych poinformujemy poprzez stronę internetową placówki, e - dziennik lub wysłanie informacji SMS.