Międzyszkolny Konkurs językowo-plastyczny dla uczniów klas 1-3 „Merry Christmas – poster project”

Międzyszkolny Konkurs językowo-plastyczny dla uczniów klas 1-3

„Merry Christmas – poster project”

1. Warunki uczestnictwa:
  • konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3.
  • praca konkursowa powinna być podpisana przez autora: imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa szkoły, dane nauczyciela-opiekuna ucznia.
  • Praca powinna być wykonana samodzielnie przez ucznia, na miarę możliwości ucznia ????

1. Cele konkursu:
  • wzbudzanie zainteresowania językiem obcym,
  • pogłębienie wiedzy dzieci na temat tradycji bożonarodzeniowej w krajach anglojęzycznych,
  • utrwalanie słownictwa świąteczno-zimowego w języku angielskim,
  • Rozwijanie twórczości i kreatywności uczniów.

1. Regulamin konkursu:
  • Konkurs polega na wykonaniu plakatu zawierającego jak najwięcej treści  zainspirowanych Świętami Bożego Narodzenia z motywem świątecznym
    i umieszczeniu na nim najpopularniejszych życzeń w języku angielskim.
  • Plakat ma stanowić niejako słowniczek obrazkowy utrwalający słownictwo związane ze świętami oraz okresem zimowym.
  • Technika wykonywania prac jest dowolna, (kolaż, rysunek, wyklejanka…itp.) maksymalny rozmiar plakatu to A3.
  • Termin składania prac – do 7 stycznia 2022r., uczestnik dostarcza pracę bezpośrednio do pani Agnieszki Kosnowicz lub wysyła pocztą na adres szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza

z oddziałami sportowymi w Bydgoszczy,

ul. Hetmańska 34, 85-039 Bydgoszcz

z dopiskiem „Międzyszkolny Konkurs plastyczno- językowy Merry Christmas- poster project”.

• Oceny prac dokonuje organizator konkursu we współpracy z anglistami szkoły oraz nauczycielem plastyki.
  • Nagrodzone rzeczowo zostaną 3 najpiękniejsze i najciekawsze prace.
  • Wszystkie osoby zostaną nagrodzone pamiątkowym dyplomem.
  • Lista zwycięzców zostanie zamieszczona na stronie internetowej szkoły organizatora najpóźniej do dnia 14 stycznia 2022r.
  • Ocena pracy będzie odbywała się według następujących kryteriów:

- estetyka pracy,

- zgodność z tematem,

- poprawność językowa wyrazów ,

- pomysłowość i oryginalność pracy,

- ogólne wrażenie artystyczne.

Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na umieszczenie informacji o wygranej na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 2 poprzez publikację imienia, pierwszej litery nazwiska, klasy oraz nazwy szkoły. Biorąc udział w konkursie, uczestnik wyraża również zgodę na zatrzymanie prac przez organizatora.

Organizator:

Agnieszka Kosnowicz