Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie klasycznym

Opublikowano: 2019-10-03 10:26
W minioną sobotę 28.09.2019 odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie klasycznym na Bydgoskim torze regatowym Brdyujście. Zawody rozgrywane były na bardzo wymagającym dystansie 2km. W regatach wzięło udział 11 klubów sportowych z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Uczniowie klas sportowych godnie reprezentowali klub WTS Astoria oraz naszą szkołę. Udowodnili, że systematyczna, ciężka praca na treningach daje efekty i trzeba się z nimi liczyć w walce o najwyższe lokaty. Astoria zdobyła 5 medali, z czego 4 uczniowie z "dwójki". Było kilka miejsc niedaleko podium, zdarzały się także wywrotki, które uniemożliwiły ukończenie wyścigu. To kolejne zawody kajakowe, w których coraz liczniej stratują uczniowie naszej szkoły. Wielu zawodników startowało, aby nabrać doświadczenia i w kolejnych startach pokazać pełnię swoich możliwości.
Miejsca na podium wywalczyli:
1 m-ce w C-2 Osiński Bartosz, Szubiński Szymon
1 m-ce w C-1 Osiński Bartosz
3 m-ce w K-1 Waldowska Zosia
3 m-ce w K-4 Klaudia Galińska, Klaudia Kąkol, Wiktoria Drzewiecka, Wiktoria Wieczorek

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów!!!