Mistrzostwa Polski Poznań

W weekend 24-25 lipca na poznańskiej Malcie odbyły się 20. Mistrzostwa Polski Młodzików w kajakarstwie klasycznym. Nasi uczniowie zdobyli cztery medale: dwa złote, srebrny i brązowy.
Dawno nie było tylu emocji podczas startów naszych zawodników. Praktycznie każdy finał z udziałem naszych kończył się miejscem w czołówce. Głośny doping kibiców na ostatnich metrach niósł naszych po wysokie lokaty. Tego się nie da opisać, to trzeba było zobaczyć! Najpierw dwójka kanadyjkarzy Krystian Żurawski i Alan Szymanski obronili tytuł z ubiegłego roku. Kolejne miejsce na podium zdobyły kanadyjkarki, które dopłynęły na drugiej pozycji. Następnie tytuł Mistrzów Polski zdobyła czwórka kanadyjkarzy. W jej składzie był Krystian Żurawski, którzy zdecydowanie wygrali swój wyścig nie dając szans rywalom. Ostatni brązowy medal zdobyli Mateusz Kubiak i Artur Tomaszczyk w dwójce kanadyjce.
Wszystkie miejsca jakie udało się wywalczyć naszym uczniom z SP2:
1 miejsce w c2 2000m Krystian Żurawski=
1 miejsce C4 2000m Krystian Żurawski
2 miejsce c2 2000m Krasnikova Liliia
3 miejsce w c2 2000m Artur Tomaszczyk i Mateusz Kubiak
4 miejsce w k4 2000m Maks Jakoby, Michał Forma, Igor Waldowski
6 miejsce w k2 2000m Maks Rochlitz i Igor Waldowski
7 miejsce w k1 2000m Maks Rochlitz
7 miejsce w k4 2000m Amelia Kubiak i Daria Jaszczyk
8 miejsce w k2 2000m Daria Jaszczyk i Amelia Kubiak
9 miejsce w k2 2000m Maks Jakoby i Michał Forma

Świetne wyniki całej grupy młodzików dały drugie miejsce w punktacji klubowej, poprawili tym samym świetne trzecie miejsce z zeszłego roku, BRAWO!!!
Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom świetnych wyników i życzymy sukcesów w dalszej części sezonu!