Olimpiada z Języka angielskiego organizowana przez Olimpus.

UWAGA! UWAGA!

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniówklas 4-8 do udziału w Olimpiadzie z Języka angielskiego, organizowanej przez Olimpus.

Opiekunem Olimpiady w naszej szkole jest pani Magdalena Smarz.

Zgłoszenia do udziału w sesji zimowej Olimpiady zbieramy do 15 grudnia 2021. Chęć udziału można zgłosić do nauczyciela angielskiego, uczącego w danej klasie lub do pani Magdy Smarz.

LINK Z INFORMACJAMI: https://www.olimpus.edu.pl/sesja-zimowa/jezyk-angielski/archiwum

I. Zasady ogólne

1. Olimpiady przeznaczone są dla uczniów od klasy IV szkoły podstawowej do klasy III liceum ogólnokształcącego.

2. Olimpiady zostaną przeprowadzone w Państwa szkołach na podstawie materiałów przygotowanych przez kadrę pedagogiczną Olimpusa. Karty z treścią testów oraz karty odpowiedzi, na których uczestnicy zaznaczać będą odpowiedzi, zostaną przesłane do zgłoszonej szkoły do dnia 05-01-2022 r.

3. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i będzie testem jednokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostaną 4 odpowiedzi, z których tylko jedna odpowiedź może być poprawna. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie.

• Termin konkursu: 12-01-2022 r. - język angielski

Godziny rozpoczęcia olimpiad nie są narzucone przez organizatora i decydują o nich nauczyciele organizujący olimpiady. W przypadku wprowadzenia nauki zdalnej, olimpiady zostaną przeprowadzone w formie online.

5. W testach zawarte będą pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogą spróbować swoich sił.

6. Po przeprowadzeniu olimpiad wypełnione karty odpowiedzi należy przesłać do siedziby Olimpusa, gdzie zostaną sprawdzone.

7. Do dnia 01-03-2022 organizator zobowiązuje się przekazać do szkół wyniki i nagrody.

II. Nagrody

1. Każdy z uczestników olimpiad przedmiotowych, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania w ramach danego przedmiotu i klasy.

2. Dla najlepszych zostały przewidziane następujące nagrody:

• Miejsce 1: Dyplom laureata I miejsca oraz nagroda książkowa,
  • Miejsce 2-5: Dyplomy laureata oraz nagrody książkowe,
  • Miejsce 6-10: Dyplomy laureata,
  • Miejsca od 11: Dyplomy uznania.

Honorowane są miejsca ex aequo.

3. Dodatkowo dla każdego nauczyciela współorganizującego olimpiadę zostanie wystawione stosowne zaświadczenie o przeprowadzeniu olimpiady.

4. Szkoła, z której w olimpiadach łącznie weźmie udział ponad 160 uczestników otrzyma wartościową nagrodę książkową, która wzbogaci zasoby szkolnej biblioteki.

5. Olimpus pragnie promować uczniów wykazujących zainteresowanie różnymi dziedzinami i posiadających wszechstronną wiedzę. Każdy uczestnik konkursu Olimpus, który łącznie ze wszystkich olimpiad w danej sesji zdobył 250 punktów (szkoła podstawowa kl. IV), 290 punktów (szkoła podstawowa kl. V i VI), 330 punktów (liceum ogólnokształcące po szkole podstawowej kl. I, II i III) lub 380 punktów (szkoła podstawowa kl. VII, VIII), otrzyma specjalne wyróżnienie w postaci dyplomu Omnibusa oraz atrakcyjną nagrodę książkową.

Uczestnik deklarujący udział w konkursie wpłaca na Radę Rodziców wpisowe w wysokości 10,00 zł (Olimpus wystawia na życzenie faktury VAT). Szkolny organizator konkursu wpłaca z zebranych pieniędzy na konto Olimpusa:

• 9,50 zł od uczestnika, gdy szkoła zgłosi do olimpiady z danego przedmiotu od 8 do 49 uczestników,
  • 9,00 zł od uczestnika, gdy szkoła zgłosi do olimpiady z danego przedmiotu powyżej 50 uczestników.

Pozostałe pieniądze (0,50 zł, 1,00 zł od uczestnika) są do dyspozycji szkoły i należy je przeznaczyć na organizację olimpiad i nagrody szkolne.

Zapraszamy do udziału

Pliki do pobrania: