Pasowanie Pierwszoklasistów

Niezwykła to uroczystość, nie tylko dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, czy szeregu przybyłych tego dnia do szkoły rodziców, lecz przede wszystkim niezwykła i niezapomniana właśnie dla Nich „świeżo upieczonych” uczniów, którzy przeszli pasowanie na pierwszoklasistę. Każda z klas zaprezentowała sój krótki program artystyczny, po czym uczniowie rozwiązywali zagadki i odpowiadali na pytania przygotowane przez czwartoklasistki oraz Panią Dyrektor. Następnie wprowadzono sztandar szkoły, do którego uczniowie ślubowali, a wraz z nimi rodzice . Oczywiście nie obyło się bez gromkich braw ze strony dumnych rodziców. Od tego dnia wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Na pamiątkę uczniom wręczone zostały dymplomy i "gigantyczne ołówki". Z pasowania uczniowie wyszli również z przypiętymi szkolnymi tarczami. Ten dzień zapadnie im w pamięci zapewne na bardzo długo.