Propozycje konkursów dla uczniów klas 4-8 bydgoskich szkół

z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy

zaprasza uczniów klas 4-8 szkól podstawowych

do udziału w Międzyszkolnym Konkursie

„Miasto moje, a w nim..."- o Bydgoszczy fotograficznie, filmowo i literacko

realizowanym w ramach BYDGOSKICH GRANTÓW OŚWIATOWYCH

W 2023 roku przypada 190-lecie Towarzystwa Upiększania Bydgoszczy i 100-lecie Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, najstarszego na ziemiach polskich stowarzyszenia miłośników miast.

Rada Miasta Bydgoszczy ustanowiła rok 2023 Rokiem Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy i Rokiem Andrzeja Szwalbego.

TMMB to jedno z najstarszych stowarzyszeń tego typu w regionie i na ziemiach polskich. Swoimi korzeniami sięga 1832 roku.

Od 1923 roku stowarzyszenie to zajmuje się krzewieniem umiłowania miasta oraz szerzeniem wiedzy o jego historii, tradycji i kulturze, tak wśród bydgoszczan, jaki na terenie regionu, kraju i poza jego granicami. Dziedzictwo kulturowe jest nośnikiem wielu wartości intelektualnych, społecznych, moralnych i estetycznych. Ukazanie piękna rodzinnych stron wzmacnia emocjonalne przywiązanie do miejsca swego zamieszkania i rozwija patriotyzm lokalny.

Stąd propozycje konkursów dla uczniów klas 4-8 bydgoskich szkół:

„Bydgoskie NAJ"- Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny,

„Weekend w Bydgoszczy" — Międzyszkolny Konkurs Filmowy,

„Literacki SMS — o Bydgoszczy w 100 znakach" - Międzyszkolny Konkurs Literacki.

Cele konkursu:

Rozwijanie zainteresowań poznawczych młodzieży. Budowanie tożsamości lokalnej młodych ludzi. Poznanie lokalnej historii. Popularyzacja oryginalnej twórczości literackiej oraz plastycznej. Stwarzanie uczestnikom konkursu możliwości prezentacji własnych uzdolnień. Rozbudzenie ciekawości poznawczej i twórczego myślenia uczniów. Promowanie osiągnięć uczniów.

Szczegóły opisane są w załączniku.