Rusza rekrutacja do klas pierwszych!

Szanowni Rodzice,

15 lutego rusza rekrutacja dzieci z rocznika 2014 do klasy pierwszej na rok szkolny 2021-2022. Szczegóły znajdą Państwo w zakładce „Rekrutacja”.

Pandemia spowodowała, że nie możemy przyszłych uczniów zaprosić do gościnnej „dwójki”. Stąd tą drogą zachęcamy do poznania wnętrza szkoły przyjaznej dzieciom.

Prezentujemy film „Dwójka w obiektywie”.

Dwójka” tworzy warunki sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi ucznia. Zadbaliśmy o stworzenie przyjaznej przestrzeni edukacyjnej:

• Wszystkie sale wyposażone są w tablice interaktywne.
  • Każde dziecko posiada indywidualną szafkę.
  • W każdej pracowni utworzone zostały podręczne biblioteczki.
  • Wszystkie sale wyposażone są w gry planszowe i edukacyjne oraz różnorodne pomoce dydaktyczne.
  • Utworzono „Radosną salę zabaw”.
  • W każdej sali wydzielono część rekreacyjną z wykładziną.
  • Utworzono nową świetlicę składającą się z trzech pomieszczeń ze strefą ciszy i oddzielną toaletą.

Wprowadziliśmy rozwiązania organizacyjne sprzyjające efektywnej nauce i zapewniające poczucia bezpieczeństwa:

• Sale edukacji wczesnoszkolnej mieszczą się na wydzielonym piętrze.
  • W szkole funkcjonuje System bezpiecznego przekraczania progu szkoły – „Znane mi jest bezpieczne”.
  • Do dyspozycji dzieci jest nowoczesne, wyposażone w bezpieczną nawierzchnię boisko wielofunkcyjne, plac zabaw zbudowany w ramach programu „Radosna Szkoła”.
  • Szkoła oferuje bogaty wachlarz zajęć pozalekcyjnych, które są doskonałą okazją do rozwijania zdolności i talentów uczniów klas I – III, np.: Koło szachowe, „Angliczek” – koło języka angielskiego, zajęcia przyrodnicze, "Klub małych poliglotów", „Artystą być” – koło plastyczne, „Matematyczny Bąbel”, „Ratujemy i uczymy ratować – zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, Koło komputerowe - zajęcia z programowania, gry i zabawy ruchowe z elementami gier zespołowych, unihokej.
  • Szkoła promuje czytelnictwo.
  • Wszyscy uczniowie mający trudności w nauce otrzymują wsparcie w ramach dodatkowych zajęć.
  • Prowadzone są przesiewowe badania logopedyczne w celu wczesnego rozpoznania zaburzeń mowy, które mogłyby uniemożliwić odniesienie przez uczniów sukcesów.
  • Wszyscy uczniowie objęci są opieką pedagoga i pielęgniarki.
  • Dzieci z klas I – V uczestniczą w "Programie dla szkół" (dawne programy: „Mleko w szkole” i „Owoce i warzywa w szkole) i realizują zadania promujące zdrowy tryb życia w ramach działań towarzyszących.
  • Funkcjonuje dziennik elektroniczny.

Ważne!

Kadra pedagogiczna tworzy miłą atmosferę sprzyjającą nauce i zabawie. Nauczyciele "dwójki" wiedzą, że każde dziecko jest zdolne. Stwarzają szanse rozwoju wszystkim dzieciom na miarę ich możliwości. Odkrywają i rozwijają nowe talenty.

W roku szkolnym 2021/2022 planujemy poszerzyć ofertę dla uczniów klas I. Proponujemy:

- zajęcia z języka angielskiego "Mały Anglista",

- rozwijanie aktywności sportowej "W drodze na podium",

- dla małych ciekawskich rozwiązywanie zagadek matematycznych, informatycznych (z elementami programowania) - "Młody Matematyk".

Dbamy o to, by dzieci czuły się bezpieczne, świadome swojej wartości, by akceptowały siebie i innych.

Zapewniamy opiekę pedagoga i pielęgniarki. Szkoła jest monitorowana i wyposażona w system kontroli dostępu (uczniowie korzystają z kart magnetycznych).

Jesteśmy przekonani, że życzliwi i uśmiechnięci nauczyciele sprawią, że dzieci z radością rozpoczną przygodę z nauką w naszej szkole - "dwójce".

Do zobaczenia!