Samorząd Klasowy, to ważna rzecz...

Samorządność to inaczej samodzielne rządzenie, jednak mówiąc o samorządności w szkole, nie mamy na uwadze jednej osoby rządzącej, ale zespół uczniów tworzących samorząd. Dzieci uczą się ról jakie niesie samorządność już w przedszkolu. Zdarza się przecież, że trzeba wybrać wychowanków do reprezentowania grupy w różnych sytuacjach. Dzieci czują się wówczas wyróżnione i odpowiedzialne za swoja grupę, ale nie mówi się im, że właśnie doświadczają elementów samorządności. Dopiero w szkole można, a nawet należy wybrać samorząd klasowy. Często jest to przewodniczący klasy i jego pomocnicy. W naszej klasie 2b, wybory były bardzo emocjonujące. Każdy widział siebie na stanowisku przewodniczącego. W drodze głosowania i sprawiedliwie podliczonych głosów, wyłoniony został Samorząd Klasowy w składzie: Przewodnicząca: Alicja Modrzyńska Z-ca: Ionel Dumitru Łącznik z biblioteką: Błażej Lech. Gratulacje i owocnej pracy w nowym roku szkolnym!