Szkolny konkurs ,,Świąteczna eko-ozdoba”

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej
nr 2 w Bydgoszczy do udziału w konkursie na najpiękniejszą ekologiczną ozdobę świąteczną.

Cele konkursu:

• Zachęcanie uczniów do swobodnej ekspresji twórczej.
  • Zwrócenie szczególnej uwagi na problemy ekologii.
  • Zachęcanie uczniów do wybierania dekoracji świątecznych przyjaznych dla środowiska.
  • Budowanie poczucia wspólnoty i przynależności do społeczności szkolnej poprzez wkład w dekorację wspólnej przestrzeni.
  • Rozwijanie kreatywności uczniów poprzez ograniczenie materiałów i technik do rozwiązań ekologicznych.
  • Wzbudzanie radości z udziału w tradycjach świątecznych i odczuwania atmosfery świąt.

Zadanie konkursowe:

Zadaniem uczestników jest wykonanie dowolnej ozdoby świątecznej ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań ekologicznych (materiały przyjazne środowisku, materiały wtórne, materiały naturalne, itp.)

Regulamin konkursu:

1. Konkurs skierowany jest do uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej nr 2 w Bydgoszczy.
  2. Materiały i technika wykonania pracy jest dowolna. Przy ocenianiu prac pod uwagę będą brane w szczególności: wykorzystanie rozwiązań ekologicznych, samodzielność pracy pomysłowość oraz estetyka wykonania.
  3. Każda praca powinna zostać opatrzona opisem, zawierającym: nazwę ozdoby oraz dane autora – imię, nazwisko i klasę. Każdy uczestnik może wykonać maksymalnie jedną pracę konkursową.
  4. Prace należy składać do 15.12.2023 r. w sali nr 12. Przewidywane ogłoszenie wyników konkursu: 18.12 2023 r.
  5. Prace zostaną ocenione z uwzględnieniem wskazanych wyżej kryteriów przez Komisję, w skład której wchodzą nauczyciele świetlicy oraz przedstawiciele uczniów naszej szkoły. Wyłoniony zostanie zwycięzca konkursu, przyznane zostaną także wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają drobne nagrody.
  6. Wszystkie prace zostaną wykorzystane do ozdobienia Szkoły na czas świąt oraz zaprezentowane w świątecznej galerii zdjęć na stronie internetowej Szkoły. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na wystawienie pracy.

SP nr 2 im. Adama Mickiewicza

Z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy