SZKOLNY KONKURS WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI Z ZAKRESU PIERWSZEJ POMOCY W RAMACH PROJEKTU EDUKACYJNEGO „BEZPIECZNE WAKACJE”

1. Cele konkursu

- Propagowanie idei niesienia pomocy

- Nabywanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy

- Uświadamianie, że nabywanie i doskonalenie umiejętności czyni młodego człowieka zdolnym do pomagania innym

- zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpiecznego spędzania wakacji

1. Organizatorzy

- V. Romanowska

- K. Kaczmarek

1. Uczestnicy

- Uczniowie klas VIII SP nr 2

1. Tematyka konkursu

- Podstawowe wiadomości z zakresu pierwszej pomocy

- Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

- Pomoc osobie nieprzytomnej

- Tamowanie krwawień i krwotoków

- Złamania i zwichnięcia

- Oparzenia i odmrożenia

- Inne groźne przypadki

1. Regulamin konkursu

Uczestnicy zgłaszają chęć udziału w konkursie do 09.06.2023 r. Podpisana zgoda rodzica jest warunkiem uczestnictwa w nim. Konkurs podzielony będzie na dwa etapy. Pierwszy przeprowadzony zostanie w formie testu. Drugi etap polegać będzie na umiejętnościach praktycznych udzielania pierwszej pomocy. Punkty będą przyznawane za rozwiązanie testu oraz zaprezentowanie umiejętności praktycznych z zakresu pierwszej pomocy.

1. Termin konkursu

12.06.2023r. o godz. 13.50 w stołówce szkolnej