Uczeń podwójnie wyjątkowy – Konkurs Literacki

Wydarzyło się w Bydgoszczy… - Opowieść na jedną stronę

CELE KONKURSU:

• Motywowanie uczniów do podejmowania wysiłku związanego
    z twórczością literacką.

• Promowanie sukcesów dzieci.

• Rozwijanie uzdolnień literackich uczniów.

• Rozwijanie zainteresowań literackich i kulturowych.

• Motywowanie do czytania i samodzielnego redagowania wypowiedzi.

• Kształtowanie wyobraźni i umiejętności twórczych.

• Podwyższenie samooceny i zwiększenie wiary we własne możliwości.

ZASADY UCZESTNICTWA:

• Konkurs kierowany jest do uczniów klas IV-VI.

• W konkursie biorą udział uczniowie klas IV-VI, którzy posiadają opinię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej stwierdzającą dysleksję oraz uczniowie z grupy ryzyka dysleksji.

• Organizatorzy oczekują samodzielnie wykonanych prac uczniowskich, niebędących kopią (powtórzeniem) prac już istniejących.

• Konkurs polega na napisaniu opowiadania, którego treść stanowi historia prawdziwa lub fikcyjna mające swój przebieg w Bydgoszczy. Opowiadanie nie powinno przekraczać jednej strony formatu A-4.

• Kryteria oceny dotyczyć będą sprawności językowej, oryginalności ujęcia tematu, wykazania się samodzielnością przemyśleń, ciekawego stylu wypowiedzi.

TERMINY:

Podpisane prace uczniów należy przesyłać do 15 maja 2021 r. na adres e-mail magdapio270@gmail.commiklasziwona@gmail.com

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 31 maja 2021 roku.

Magdalena Piotrowska

Iwona Miklasz