Ulubieni bohaterowie lektur – Konkurs Literacko – Plastyczny

CELE KONKURSU:

• Motywowanie uczniów do podejmowania wysiłku związanego
    z twórczością literacką i plastyczną.

• Promowanie sukcesów dzieci.

• Rozwijanie uzdolnień literackich i plastycznych uczniów.

• Pogłębianie ciekawości literackiej.

• Promowanie czytelnictwa.

• Motywowanie do czytania.

• Kształtowanie wyobraźni i umiejętności twórczych.

• Podwyższenie samooceny i zwiększenie wiary we własne możliwości.

ZASADY UCZESTNICTWA:

• Konkurs kierowany jest do uczniów klas IV-VI.

• Organizatorzy oczekują samodzielnie wykonanych prac uczniowskich, niebędących kopią (powtórzeniem) prac już istniejących.

• Konkurs polega na wykonaniu indywidualnie pracy plastycznej związanej z literaturą dziecięcą - bohaterami przeczytanych lektur szkolnych. Praca może być wykonana różnymi technikami plastycznymi w formacie A-3 lub A-4.

• Kryteria oceny dotyczyć będą: oryginalności ujęcia tematu, wykazania się samodzielnością przemyśleń, zgodności pracy z tematem konkursu, kompozycji, doboru barw, różnorodności technik plastycznych, ogólnego wrażenia artystycznego pracy oraz estetyki wykonania.

TERMINY:

Podpisane zdjęcia prac uczniów należy przesyłać do 31 maja 2021 r. na adres e-mail magdapio270@gmail.commiklasziwona@gmail.com

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 7 czerwca 2021 roku.

Magdalena Piotrowska

Iwona Miklasz