Zadania z j. polskiego - I. Miklasz kl. 4b

16.03.20 poniedziałek

Witam Was serdecznie i zapraszam do poćwiczenia tego, w czym jesteście już całkiem dobrzy.

Proponuję odmianę przez przypadki. Myślę, że świetnie sobie poradzicie z tym zadaniem.

Spróbujcie odmienić następujące wyrazy. Jeśli nie uda się Wam to od razu, możecie podzielić sobie pracę na kilka dni.

Codziennie jedno słowo i będziecie mistrzami! A oto słowa: domek, rozum, zadanie,długopis, czekolada, czas,woda, dłoń, zegar, przyjaźń.

Powodzenia!

17.03. 20 wtorek

Zaczynamy zabawę z e-podręcznikami.

Wybierzcie z pierwszego obrazka pt. „Piąta strona świata” następujące zagadnienie:

Wielka czy mała litera, zawsze dobrze wybieraj!”

W tajniki pisowni wielką literą wprowadzi Was na początku filmik a potem to już będzie z górki. Ćwiczenia będą przyjemnością. Pamiętajcie, że sami możecie sprawdzić poprawność wykonanego zadania.

Miłej zabawy.

18.03.20 środa

Dziś ciąg dalszy zabawy wielką i mała literą. Po wczorajszych ćwiczeniach z pewnością poradzicie sobie z następującym wyzwaniem. Wybierz dwadzieścia wyrazów pisanych wielką literą i użyj ich w wymyślonym przez siebie opowiadaniu na dowolny temat.

Dużo? Niekoniecznie. Pomyśl tylko, jeśli twój bohater ma trzech kolegów i ich imiona zapiszesz wielką literą to już masz cztery słowa, prawda? Mogą podróżować po różnych miastach, to już kolejne wielkie litery. I co? Łatwe?

Jestem ciekawa Waszych pomysłów.

Do jutra.

19.03.20 czwartek

Dziś ponownie zajrzyjcie do e-podręcznika. Proponuję e-podręcznik i zagadnienie pt. „Ryczą w klasie, dokazują, czyli czasownik w akcji”.

Przypominam, że każdy robi tyle , ile potrafi. Bez stresu i nerwów. Zaprzyjaźnijcie się z czasownikiem, podejdźcie do niego ze spokojem a zobaczycie,że wszystko się uda.

Miłej pracy i zabawy.

20.03.20 piątek

Proponuję Wam zaczytane piątki.

Niech to będzie czas na czytanie lektury. Przypominam, że jest również dostępna w wersji audiobooka na youtube.

Jeśli natomiast ktoś z was już poznał wszystkie przygody bohatera książki „Mikołajek”, to niech sięgnie po inną ciekawą pozycje. Może macie jakąś ulubioną? Chętnie dowiem się co czytacie.

Życzę miło spędzonego dnia.

23.03.20 poniedziałek

Nie przelewaj z pustego w próżne, czyli ó, u”- tego hasła szukacie dzisiaj w e-podręczniku.

Miłej zabawy, niech ortografia będzie z Wami!

24.03.20 wtorek

Pamiętacie głoski i litery? Jestem pewna, że tak. Wejdźcie w e-podręcznik na zagadnienie pt. „Nie trać gruntu pod nogami, nie myl głosek z literami”. Proszę, abyście ćw. 9 zrobili w zeszycie, pozostałe w komputerze.

Powodzenia.

25.03.20 środa

E-podręcznik, zagadnienie „Bez owijania rzeczownika w bawełnę”. Domyślacie się już, co będziecie dzisiaj robić? Świetnie sobie radziliście z częściami mowy na lekcjach, myślę, że z rzeczownikiem nie będzie kłopotu.

Miłego dnia.