Zadania z j. polskiego - P. Siewierska kl. 6a

Uczniowie mają przeczytać lekturę "Ten obcy" - liczę, że do końca tygodnia zostanie ona przeczytana. Proszę, by dzieci wykonały mapę mentalną w zeszytach (2 strony A4, czysto, przejrzyście, kolorowo) - gdzie zaprezentują czas, miejsce akcji, krótko scharakteryzują bohaterów, wypiszą ważne miejsca, wątki, tematy. Zdjęcia z wykonaną pracą poproszę na maila paulinasiewierska6@wp.pl lub w aplikacji messenger - do piątku. Uczniowie mogą także wykonać lapbooka dotyczącego lektury.

Do 22 marca proszę także, by uczniowie wykonali w zeszytach lekturowych pracę dotyczącą mitów -mogą to być mapy mentalne, notatki, plany wydarzeń.... - obowiązują ich mity o Prometeuszu, o Syzyfie, o Demeter i Korze, o Dedalu i Ikarze, o Heraklesie, o Tezeuszu i Ariadnie, o Tezeuszu i Eurydyce. Efekty pracy także chciałabym zobaczyć w postaci zdjęć.

W niedzielę umieszczę zadania projektowe na kolejny tydzień.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.
Paulina Siewierska