Zadania z matematyki - J. Markiewicz kl.5c

Klasa 5c
Zdjęcia rozwiązanych zadań prześlij na adres matematyka-sp2@wp.pl
Nie zapomnij podać w temacie swojego imienia i nazwiska.

13.03.2020
Po otwarciu strony  www.pistacja.tv wchodzimy na podstawę programową Szkoła Podstawowa IV-VI, ułamki zwykłe i dziesiętne, liczby dziesiętne wprowadzenie. Proszę obejrzeć wideolekcję liczby dziesiętne-wprowadzenie oraz ułamki o mianownikach 10, 100, 1000.
Po obejrzeniu filmu wykonujemy ćwiczenia 1,2,3 z zeszytu ćwiczeń str. 90

16.03 2020
Włączamy wideolekcję na www.pistacja.tv , podstawa programowa szkoła podstawowa IV-VI, ułamki zwykłe i dziesiętne, liczby dziesiętne wprowadzenie, zapisywanie liczb dziesiętnych za pomocą ułamków zwykłych. Po obejrzeniu filmiku wykonujemy zadanie 5 na str.90
Następnie włączamy wideolekcję na www.pistacja.tv , podstawa programowa szkoła podstawowa IV-VI, ułamki zwykłe i dziesiętne, liczby dziesiętne wprowadzenie, zamiana ułamków zwykłych na liczby dziesiętne. Po obejrzeniu filmu wykonujemy zadanie 4 na str 90 oraz zadanie7 na stronie 91.
I ostatni film włączamy wideolekcję na www.pistacja.tv , podstawa programowa szkoła podstawowa IV-VI, ułamki zwykłe i dziesiętne, liczby dziesiętne wprowadzenie,zaznaczenie liczb dziesiętnych na osi liczbowej i ostatnie zadanie 6 na str 91.

Wchodzimy na stronę www.pistacja.tv
Włączamy podstawa programowa szkoła podstawowa kl IV-VI, ułamki zwykłe i dziesiętne, porównywanie liczb dziesiętnych. Są tam aż trzy filmiki. Warto obejrzeć wszystkie ;)
A teraz spróbuj rozwiązać zadanie 8 i 9 na str.91 i 10 na str.92
Jeśli się nudzisz, a chcesz spróbować swoich sił zrób zadanie dla dociekliwych. Trzymam kciuki.

Wchodzimy w pamięciowe dodawanie i odejmowanie liczb dziesiętnych.
Na początek możesz wejść na stronę www.pistacja.tv
Wejdź na podstawę programową szkoła podstawowa IV-VI, działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych, działania na liczbach dziesiętnych, oglądamy trzy pierwsze filmiki czyli pamięciowe dodawanie i odejmowanie.
Teraz spróbuj wykonać zadanie 1,2 i 4 str 93 zeszyt ćwiczeń.
Przypominam, jeśli nie masz w domu zeszytu, zrób na kartce.