„Żyjmy w zgodzie ze sobą i z innymi”

W dniach od 25 do 29 kwietnia 2022 odbyły się warsztaty przeciw agresji pod hasłem „Żyjmy w zgodzie ze sobą i z innymi” zorganizowane przez panie Iwonę Miklasz i Magdalenę Piotrowską.

W ramach akcji ,w środę 27.04 odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Sąsiedzi”. Uczennice koła teatralnego (Blanka Pegza, Alicja Modrzyńska, Amelia Ciesielska, Kaja Piotrowska, Wiktoria Rucińska- Chmiel, Michalina Ratajczak oraz Stefania Błaszczyk) zaprosiły na widownię klasy trzecie i zaprezentowały swój talent aktorski, przekazując jednocześnie w zabawny sposób ważne treści promujące zgodę i wzajemne porozumienie. Spektakl nagrodzony został gromkimi brawami.

Dziewczęta przeczytały też młodszym kolegom i koleżankom własną książkę pt. „Żyjmy w zgodzie”, którą napisały i samodzielnie ilustrowały na zajęciach koła polonistycznego.

W ramach warsztatów odbył się też konkurs na scenkę rodzajową, dotyczącą rozwiązywania sytuacji konfliktowych bez użycia przemocy oraz konkurs na plakat pod hasłem „Szanuj godność innych”.

Na zajęciach wychowawczych przeprowadzono trening asertywności. Natomiast w czasie przerw, w ramach muzykoterapii, uczniowie wyciszali swoje emocje, słuchając ulubionych utworów.

Każdy kolejny dzień tygodnia zaczynaliśmy od uśmiechu w myśl akcji „Zacznijmy miło dzień”.