Roztańczona przerwa

W poniedziałek gościliśmy tancerzy ,ze szkoły tańca Bohema. Gdy tylko na przerwie uczniowie usłyszeli muzykę i zobaczyli pierwsze ruchy układu tańca przedstawionego przez tancerzy, nic nie było w stanie powstrzymać fanów muzyki i rytmu.

Czytaj więcej!

Jabłuszko, jabłuszko...jabłuszko pełne snu...

Jabłko to bez wątpienia najbardziej popularny jesienny owoc. Cenimy jabłko za smak, łatwość jedzenia w każdych warunkach oraz uniwersalność, ponieważ pozwala na przygotowanie wielu różnych dań na słodko i słono. Każdy z nas wie, że jedzenie jabłek jest zdrowe. Jeszcze przyjemniej wykonuje się jabłka w formie plastycznej..są apetycznie wyglądające- nawet jeśli zrobione z papieru ;)

Czytaj więcej!

Życzenia...życzenia...

Życzenia są różne...długie, krótkie, wesołe, refleksyjne, poważne. Zazwyczaj składane z kwiatami, pysznymi czekoladkami, upominkiem.
Najwięcej jednak radości sprawiają te, które są od serca i nadzwyczaj kreatywne.Serdeczne podziękowania dla kreatywnych i twórczych rodziców uczniów klasy 2b!

AK ;)

Czytaj więcej!

2b na sportowo...

Lekcja wychowania fizycznego jest nie tylko realizacją zadań związanych z fizycznym przygotowaniem dziecka do życia, ale pełni także funkcje wychowawczą. Podczas lekcji zdarzają się różne sytuacje konfliktowe charakterystyczne dla tego przedmiotu. Ważną rolę odgrywają gry i zabawy charakteryzujące się sporym zaangażowaniem emocjonalnym. Postawa społeczna dziecka najlepiej kształtuję się w grupie, poprzez ćwiczenia z partnerem, współdziałanie i współzawodnictwo.
Formy aktywności ruchowej, które wymagają współpracy oraz przestrzegania ustalonych reguł najlepiej przysposabiają do życia społecznego. Przeprowadzenie lekcji wychowania fizycznego z wykorzystaniem gier i zabaw nie wymaga specjalnego miejsca i dużej ilości sprzętu sportowego. Wykorzystujemy sprzęt i przybory sportowe typowe i nietypowe dla uatrakcyjnienia zajęć. Taką formę lekcji wprowadza się w celu jej urozmaicenia i uatrakcyjnienia.
Lekcja przeprowadzona w formie zabaw ruchowych jest bardziej atrakcyjna zarówno dla dziec

Czytaj więcej!

2b i Królowa Nauk...

"Wy nie wiecie co to jest matematyka! wy myślicie: liczby, liczby! Nie! A ona śpiewa, gra jak kryształ. Cała dusza tonie w dźwięcznym, przejrzystym krysztale."

Stanisław Brzozowski

Czytaj więcej!

Bezpieczeństwo to podstawa

Dobrze wiemy, jak ważne jest dla nas wszystkich poczucie bezpieczeństwa. Zwłaszcza, jeśli niektórzy uczniowie sami pokonują drogę do szkoły i do domu. Aby jeszcze lepiej poruszać się w świecie aut, ulic, skrzyżowań i znaków drogowych, cyklicznie jak co roku, do naszej szkoły przychodzą pracownicy Straży Miejskiej. Przypominają oni uczniom, jak ważne jest przestrzeganie zasad i regulaminów.

Czytaj więcej!

2b nadal w świecie dr Dolittle...

Plastelina pomocna przy nauce mowy? Tak, to możliwe! Okazuje się, że zabawy z wykorzystaniem plasteliny nie tylko przynoszą naszym pociechom dużo radości ale rozwijają wyobraźnię, sprawności manualne oraz wytrwałość. Kształtują również w dziecku koncentrację uwagi. Dla klasy 2b, praca z plasteliną to chyba najwspanialszy czas w szkole. A kiedy pada temat: "W świecie dr Dolittle"... pomysłów jest nie do zliczenia. Oto efekt naszej pracy.

Czytaj więcej!

Doktor Dolittle i jego zwierzęta...ach nie, 2b i jej zwierzęta ;)

W małym angielskim miasteczku Puddleby mieszkał ubogi doktor, który zajmował się co prawda leczeniem ludzi, ale kochał zwierzęta i zawsze miał ich pełno w domu. To spowodowało, że pacjenci bali się do niego przychodzić (np. w ogródku był krokodyl), więc doktor Dolittle zajął się leczeniem zwierząt. Jego papuga nauczyła go rozumieć mowę zwierząt i wtedy zaczął odnosić takie sukcesy, że słyszały o nim zwierzęta na całym świecie. Wkraczając w świat zwierząt i lekturę, postanowiliśmy przedstawić nasze zwierzęta i o nich opowiedzieć w klasie. Okazało się, że także jak dr Dolittle znamy naszych pupili i wiemy, kiedy są smutni, weseli i co chcą nam powiedzieć. Oto nasze zwierzaki;)

Czytaj więcej!

2b w Filharmonii...

Niemiecki porządek na pięciolinii, taki tytuł nosiła audycja muzyczna, na którą udaliśmy się do Filharmonii Pomorskiej pierwszy raz w tym roku szkolnym. Naszą wędrówkę po muzycznym świecie zaczęliśmy od twórczości sąsiadów i od muzyki genialnego Jana Sebastiana Bacha. Omówione zostały nam elementy utworu muzycznego, poznaliśmy i zrozumieliśmy ład panujący na pięciolinii. Pozwoliło to nam bardziej świadomie słuchać kompozycji innych niemieckich twórców: Händla, Mendelssohna, Beethovena czy Brahmsa.

Czytaj więcej!

Sto lat, sto lat...

Zawsze gdy ktoś z naszych kolegów świętuje swoje urodziny lub imieniny, przychodzi do szkoły ze smakołykami. Z sali 16 rozbrzmiewa wtedy głośne sto lat, sto lat! Wiadomo, że ktoś z klasy 2b umilił nam dzień ;)

Czytaj więcej!