Śniadaniowe ploteczki (2b)
W naszej klasie podczas wspólnego śniadania, uwielbiamy ploteczki przy wspólnych stolikach.Jest to doskonały czas na poznanie siebie i dyskusje na przeróżne tematy. Ważnym bowiem zadaniem dla nauczyciela wychowawcy jest etap tworzenia z klasy zintegrowanej grupy.
Czytaj więcej!8 marca- Dzień Kobiet 2b
8 marca Dzień Kobiet- to międzynarodowe święto obchodzone w Polsce od 1910r.Jest wyrazem szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Z tej okazji duże i małe kobiety w naszej klasie otrzymały przepiękne róże od naszych miłych panów ;)
Czytaj więcej!Klasowy ogródek parapetowy 2b
Zaczęliśmy sezon wiosenny.Wiosna już niedługo, a my czekamy na nią z utęsknieniem. Ostatnio też bardzo często mówimy o zdrowym odżywianiu i witaminach. Każdy wie, że najwięcej witamin znajduje się w owocach i warzywach. W zwiazku z tym postanowiliśmy założyć klasowy ogródek na parapecie i obserwować jak nasze warzywka będą rosły. Wszystko zapiszemy na kartach obserwacji i na własne oczy zobaczymy jak samemu wyhodować marchewkę, rzodkiewkę, cebulkę i ogórka.
Czytaj więcej!Ogień i jego moc...2b
Przed wprowadzeniem elektryczności świece były powszechnym źródłem światła; szczególnie w północnej Europie aż do XIX wieku były częściej używane niż lampki oliwne.Obecnie świece wykorzystywane są głównie ze względu na walory estetyczne (np. dla wytworzenia romantycznego nastroju) lub w nagłych przypadkach, w razie przerw w dopływie energii elektrycznej.Świec używano już co najmniej 3000 lat temu. Podczas lekcji o świetle, przeprowadzaliśmy eksperymenty, podczas których sprawdzaliśmy co ogień i świeca mają ze sobą wspólnego.Przy okazji omówiliśmy wszelkie zasady bezpieczeństwa dotyczące ognia i zagrożeń z nim związanych.
Czytaj więcej!2b Muzycznie i Walentynkowo
Między paryskim niebem a orfeuszowskim piekłem.W lutym odwiedziliśmy la cité de l’amour, czyli miasto miłości jak mówi się o Paryżu. Nie było westchnień, kwiatów i czerwonych balonów w kształcie serduszek…o nie!
Były urzekające dźwięki paryskiej ulicy, walce do których zaprosiły nas czarownie brzmiący akordeon. Nastrój przywołano tradycyjnymi francuskimi melodiami oraz utworami francuskich kompozytorów z tym miastem związanych: Camilla Saint-Saëns’a, Maurice Ravela, Gabriela Fauré, Claude Debussy’ego, Hektora Berlioza. Muzyka rozbrzmiewająca pod niebem Paryża bawiła, zachwycała i uczyła nas. A na koniec tej wizyty zatańczyliśmy offenbachowskiego kankana z operetki Orfeusz w piekle.