Do Hymnu - ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych

Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.
Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Czytaj więcej!

Sukces Emmy

7 marca tego roku nasza uczennica Emma Przybylska wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Piosenki pod hasłem "Broadway Show - konkurs o Statuetkę Bydgoskiej Łuczniczki. Konkurs ten inspirowany był rewią musicalową. Zanim jednak Emma zakwalifikowała się do konkursu, musiała nagrać dwa utwory i wziąć udział w eliminacjach, które przeszła "śpiewająco":) Emma musiała zmierzyć się z bardzo utalentowanymi uczestnikami tegoż konkursu, jednak okazała się równie utalentowana, ponieważ zdobyła wyróżnienie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Piosenka pt. "Szyba" z polskiego musicalu Metro przyniosła jej szczęście. Życzymy dalszych sukcesów Emmie:)

Czytaj więcej!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018r.

9.00 – klasy II i III
10.00 – klasy IV i V
10.30 – klasy VI i VII
11.00 – klasy VIII i III gimnazjalne
12.00 – klasy I i oddział przedszkolny
Msza św. w Kościele pw. NSPJ (pl. Piastowski) - Niedziela 12.15

Czytaj więcej!

Parapetowy ogródek rośnie!

Wszyscy, którzy próbują wyhodować coś własnego,są bardzo ciekawi i niecierpliwi efektów. Tak jest i w naszym przypadku. Uczniowie 2b postawili sobie cel wyhodowania własnej rzodkiewki, marchewki, ogórka i cebulki. Nasze roślinki są coraz większe. Uczniowie bardzo o nie dbają. Dzielą się obowiązkiem podlewania i obracania roślinek w stronę światła i słońca. Prowadzimy baczne obserwacje i bardzo cieszymy się,że nasz ogródek na parapecie jest coraz bardziej zielony.

Czytaj więcej!

Wielkanocne Warsztaty Zajączkowe

Dzięki Pani Karinie, która zorganizowała wielkanocne warsztaty zajęczkowe, uczniowie naszej szkoły mogli zamienić się w artystów plastyków. Nic tak nie relaksuje, jak praca z pędzlem i farbami w ręku. Dzieci mogły wybrać sobie ozdoby wielkanocne i pomalować je, jak tylko głęboko sięgała ich wyobraźnia. Wszyscy fantastycznie się bawili. Na koniec warsztatów, przywitał nas sympatyczny gość. Wielkanocny, mega zając, który poczęstował wszystkich słodkościami. Dziękujemy Pani Karino! Wesołych Świąt!!

Czytaj więcej!

Śniadaniowe ploteczki (2b)

W naszej klasie podczas wspólnego śniadania, uwielbiamy ploteczki przy wspólnych stolikach.Jest to doskonały czas na poznanie siebie i dyskusje na przeróżne tematy. Ważnym bowiem zadaniem dla nauczyciela wychowawcy jest etap tworzenia z klasy zintegrowanej grupy.

Czytaj więcej!

8 marca- Dzień Kobiet 2b

8 marca Dzień Kobiet- to międzynarodowe święto obchodzone w Polsce od 1910r.Jest wyrazem szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Z tej okazji duże i małe kobiety w naszej klasie otrzymały przepiękne róże od naszych miłych panów ;)

Czytaj więcej!

Klasowy ogródek parapetowy 2b

Zaczęliśmy sezon wiosenny.Wiosna już niedługo, a my czekamy na nią z utęsknieniem. Ostatnio też bardzo często mówimy o zdrowym odżywianiu i witaminach. Każdy wie, że najwięcej witamin znajduje się w owocach i warzywach. W zwiazku z tym postanowiliśmy założyć klasowy ogródek na parapecie i obserwować jak nasze warzywka będą rosły. Wszystko zapiszemy na kartach obserwacji i na własne oczy zobaczymy jak samemu wyhodować marchewkę, rzodkiewkę, cebulkę i ogórka.

Czytaj więcej!

Ogień i jego moc...2b

Przed wprowadzeniem elektryczności świece były powszechnym źródłem światła; szczególnie w północnej Europie aż do XIX wieku były częściej używane niż lampki oliwne.Obecnie świece wykorzystywane są głównie ze względu na walory estetyczne (np. dla wytworzenia romantycznego nastroju) lub w nagłych przypadkach, w razie przerw w dopływie energii elektrycznej.Świec używano już co najmniej 3000 lat temu. Podczas lekcji o świetle, przeprowadzaliśmy eksperymenty, podczas których sprawdzaliśmy co ogień i świeca mają ze sobą wspólnego.Przy okazji omówiliśmy wszelkie zasady bezpieczeństwa dotyczące ognia i zagrożeń z nim związanych.

Czytaj więcej!

2b Muzycznie i Walentynkowo

Między paryskim niebem a orfeuszowskim piekłem.W lutym odwiedziliśmy la cité de l’amour, czyli miasto miłości jak mówi się o Paryżu. Nie było westchnień, kwiatów i czerwonych balonów w kształcie serduszek…o nie!
Były urzekające dźwięki paryskiej ulicy, walce do których zaprosiły nas czarownie brzmiący akordeon. Nastrój przywołano tradycyjnymi francuskimi melodiami oraz utworami francuskich kompozytorów z tym miastem związanych: Camilla Saint-Saëns’a, Maurice Ravela, Gabriela Fauré, Claude Debussy’ego, Hektora Berlioza. Muzyka rozbrzmiewająca pod niebem Paryża bawiła, zachwycała i uczyła nas. A na koniec tej wizyty zatańczyliśmy offenbachowskiego kankana z operetki Orfeusz w piekle.

Czytaj więcej!